‘J’aime la vie’, ‘En dans’ en ‘Declaración de amor’ krijgen plek in Radio 2 Eregalerij
Woensdag 21 oktober – Concertgebouw Brugge

Dinsdag 28 juli 2026 – Daarnet werden, tijdens de eerste tv-opname van VRT Zomerhit in Blankenberge, de drie nummers bekendgemaakt die dit jaar een plek krijgen in de Radio 2 Eregalerij. Die eer is weggelegd voor ‘J’aime la vie’ van Sandra Kim, ‘En dans’ van Clouseau en ‘Declaración de amor’ van The Dinky Toys feat. Bea Luna.
Al sinds 2000 bezorgt Radio 2 legendarische nummers een plekje voor de eeuwigheid en eert artiesten van bij ons voor ‘een leven vol muziek’. In juni werd al bekendgemaakt dat Bart Peeters en Dana Winner dit jaar die trofee ontvangen. De Radio 2 Eregalerij vindt plaats op woensdag 21 oktober in het Concertgebouw van Brugge. Peter Van de Veire presenteert de feestelijke liveshow waarin heel wat Vlaamse artiesten optreden.
Worden opgenomen in Radio 2 Eregalerij
J’aime la vie – Sandra Kim (1986)
Componisten/tekstschrijvers: Rosario Marino-Atria, Angelo Crisci, Jean-Paul Furnémont
Met het woord ‘iconisch’ kun je best zorgvuldig omgaan, maar voor het nummer ‘J’aime la vie’ van Sandra Kim is dat echt wel op z’n plaats. Amper dertien jaar oud was ze, toen ze er in 1986 voor België het Eurovisiesongfestival mee won. Exact veertig jaar geleden ondertussen. Dat Sandra de enige is die ons land ooit de overwinning schonk, maakt haar en het nummer nog meer tot een icoon. Heel Europa zal haar herinneren als het huppelde meisje in het wit-roze pakje met een opvallende, roze strik. Na al die jaren blijft ze een graag geziene gaste op de jaarlijkse evenementen die worden georganiseerd rond het Eurovisiesongfestival, en ook bij de luisteraars van Radio 2 blijft ze dat. Zo veroverde ze dit jaar de eerste plaats van de Radio 2 Eurovisiesongfestival 40 en doet ze het ieder jaar goed in de Radio 2 Top 2000. In het voorjaar maakte Sandra samen met Impact nog een a-capellaversie van ‘J’aime la vie’, in de reeks ‘A Capella La’.
Sandra Kim: “Ik vind het een eer en een waar genoegen om opgenomen te worden in de Radio 2 Eregalerij en wil graag mijn publiek en fans bedanken dat ze ‘J’aime la vie’ na veertig jaar nog steeds zo’n warm hart toedragen.”
En dans – Clouseau (2001)
Componisten/tekstschrijvers: Koen Wauters, Kris Wauters, Mark Vanhie
‘En dans’ is de tweede single uit het gelijknamige album ‘En dans’ van Clouseau, dat verscheen in 2001. Het is een van de opzwependste, energiekste en bekendste nummers van de groep. ‘En dans’ brengt een sterke boodschap van acceptatie en verbinding. Het nodigt iedereen uit om zichzelf te zijn en negatieve blikken van anderen los te laten via muziek en dans. “Kom erbij en dans, we kunnen samen de wereld aan”, is een zin die heel Vlaanderen ondertussen luid meezingt. Voor ‘En dans’ kreeg Clouseau in 2002 ook de prijs voor ‘Nederlandstalig lied’ tijdens Radio 2 Zomerhit.
Koen en Kris Wauters: “Wij zijn heel blij en vereerd dat ‘En dans’ wordt opgenomen in de Radio 2 Eregalerij. Het nummer heeft veel voor Clouseau betekend, het gaf ons begin jaren 2000 een tweede adem en een nieuw elan, waar we eigenlijk nog altijd op verdergaan. Op onze liveshows is ‘En dans’ ook altijd één van de absolute hoogtepunten, we zijn zeer gelukkig dat het publiek die song zo heeft omarmd.”
Declaratión de amor – The Dinky Toys feat. Bea Luna (1993)
Componisten/tekstschrijvers: Bea Luna, Marc Diericx
The Dinky Toys behoorden in de eerste helft van de jaren negentig tot de populairste bands van het land, ‘Declaratión de amor’ is voor The Dinky Toys hun allergrootste hit. In de jaren 90 werden The Dinky Toys gevormd door frontman Kid Coco, gitaristen Vincent Goeminne en Joris Angenon, bassist Ruud Van Damme en drummer Martijn Bal. De oorspronkelijke versie van ‘Declaratión de amor’ stond op het album ‘Colour Blind’ dat verscheen in 1993, voor de herwerkte versie van de song kregen The Dinky Toys zangeres Bea Luna aan hun zijde. In 1994 won ‘Declaratión de amor’ tijdens Radio 2 Zomerhit de prijs voor ‘Beste Belgische productie’. Na verschillende lange en korte pauzes is de groep in 2026 nog altijd springlevend. Cocojr., Vincent Goeminne en Martijn Bal staan, ondersteund door hun begeleidingsband, opnieuw sporadisch samen op het podium. Hét bewijs dat echte klassiekers de tand des tijds moeiteloos doorstaan.
Cocojr.: “Het verhaal achter ‘Declaración de amor’ is net zo apart als het succes ervan. Ik schreef het nummer als een persoonlijke liefdesverklaring voor mijn toenmalige vriendin, die regelmatig in Spanje verbleef. Die passionele liefde vormde niet alleen de inspiratie voor de tekst, maar bepaalde ook de muzikale richting. De warme ritmes, akoestische gitaren en mediterrane sfeer van de rumba flamenca geven het nummer een eigen, herkenbare identiteit.”
Zomer vol muziek van bij ons
De studio van Radio 2 staat in juli en augustus aan de Pier in Blankenberge. De hele zomer lang treden artiesten er op het dak op, tijdens Radio 2 aan zee.
De tweede tv-opname van VRT Zomerhit vindt morgenavond plaats en ook op dinsdag 4 en woensdag 5 augustus worden twee shows opgenomen aan de Pier in Blankenberge. De finale wordt live uitgezonden op zaterdag 29 augustus.


